Internetowe programy do wystawiania faktur cieszą się sporą popularnością. Posiadają wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest fakt, że podatnik nie musi instalować programu, ani przechowywać informacji na swoim komputerze. bezpieczny program do faktur
Z programu do wystawiania faktur online może korzystać osoba, która posiada komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i przeglądarkę z obsługą Javascript, co daje możliwość korzystania z oprogramowania przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i dostęp do wszystkich zgromadzonych danych, jak: dokumenty sprzedaży, zakupów, czy baza kontrahentów.

Czym kierować się przy wyborze internetowego programu do faktur?

Na rynku jest sporo różnych programów służących do fakturowania. Przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, którzy wcześniej wybrali dany program. Sprawdzona i bezpieczna aplikacja daje gwarancję, że wszelkie dane oraz informacje o firmie będą bezpiecznie przechowywane.

Program do faktur online

Bezpieczny program do faktur 

to taki który zapewnia:
  • prawo do prywatności i poufności danych
    Wszelkie powierzone dane nie powinny być przekazywane osobom trzecim. Dobry program nie powinien pozwolić na kopiowanie, rozpowszechnianie ani udostępnianie informacji przekazanych przez użytkowników, ani na wykorzystywanie adresów e-mail do wysyłania materiałów promocyjnych. 
  • jest zabezpieczony hasłem
    Użytkownik po założeniu konta na stronie internetowej programu otrzymuje unikalny login oraz hasło do systemu. Jedynie wpisanie poprawnych danych daje dostęp do konta, dlatego też należy ustanowić hasło o dużym poziomie trudności, zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa, które wyświetlają się w trakcie jego ustanawiania. Należy zastosować kombinację różnych znaków (małe i duże litery, cyfry, znaki specjalne).
  • protokół SSL
    Nowoczesne programy do fakturowania posiadają bezpieczny protokół SSL (Secure Sockets Layer) za pomocą którego przekazywane są wszystkie przesyłane dane, jak również przesyłane hasła i identyfikatory. Protokół SSL służy do zabezpieczania danych przekazywanych przez Internet. Dane, które opuszczają przeglądarkę są kodowane, a następnie dekodowane po dostarczeniu ich do centrum przetwarzającego dane. 
    Logowanie do systemu odbywa się na podobnej zasadzie jak w przypadku logowania do banku internetowego. Hasła i identyfikatory wpisywane są w formie zaszyfrowanej z użyciem protokołu SSL z kluczem szyfrującym.
  • unikalny adres publiczny
    Każdy dokument, który zostanie wystawiony w systemie posiada własny unikalny adres publiczny składający się z dwóch parametrów identyfikacyjnych i identyfikatora z 64 znaków. Bez niego otworzenie dokumentu nie jest możliwe. Wybrany dokument może być przeglądany bezpośrednio z przeglądarki internetowej przez inne osoby, które jednocześnie nie będą miały dostępu do pozostałych dokumentów, do których przeglądania nie zostaną upoważnieni. 
  • zabezpieczenie danych przed utratą 
    Dobrze jeżeli wszystkie dane wprowadzone do systemu będą przechowywane na serwerach dedykowanych. Przeważnie takie serwery rozmieszczone są w różnych obszarach geograficznych, co zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku awarii systemu w ramach jednego obszaru, zabezpieczone dane znajdą się na serwerach w innych obszarach. Daje to bezpieczeństwo danych w przypadku awarii komputera lub ich przypadkowego usunięcia.  
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowych
    Dobra aplikacja do faktur powinna posiadać możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz archiwizowania dokumentów. Jeżeli więc program będzie wykonywał kopie zapasowe raz na kilka godzin, to nawet jeśli jakieś dane zostaną przypadkowo usunięte, to będzie je można przywrócić zgodnie z godziną utworzenia kopii.


Data publikacji: 2020-12-18, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU