Wielu przedsiębiorców boi się samodzielnie prowadzić księgowość. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ dzisiaj nowoczesne systemy księgowe pozwalają bezpiecznie rozliczyć działalność nawet osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z rachunkowością. Mała księgowość online jest skierowana w stronę małych firm, przeważnie osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Samodzielna księgowość online

Dla kogo mała księgowość online?

Mała księgowość online to narzędzie pracy stworzone z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach.

Idealny system księgowy szczególnie dla:
  • dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem
  • dla przedsiębiorców, którzy już prowadzą działalność, ale chcą oszczędzić czas i pieniądze.
Z małej księgowości mogą korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki cywilne osób fizycznych, które w poprzednim roku działalności osiągnęły przychody poniżej 2 000 000 euro.

Czym jest mała księgowość online? Korzyści 

Mała księgowość online jest najprostszą formą księgowości, która daje przedsiębiorcom wiele korzyści, takich jak:
  • oszczędność czasu i pieniędzy (przedsiębiorca sam się rozlicza, nie musi zatrudniać księgowej. Jedyny koszt stanowi opłata za korzystanie z programu, która jest o wiele niższa w porównaniu z wynagrodzeniem księgowej)
  • wsparcie specjalistów z zakresu prawa, księgowości oraz kadr i płac (system księgowości online daje możliwość korzystania z pomocy ekspertów, którym można zadawać pytania związane z korzystaniem z systemu)
  • stały dostęp do danych w chmurze (dzisiaj mała księgowość online może być prowadzona z dowolnego miejsca i urządzenia. Coraz więcej systemów przechowuje dane w chmurze. Warto wybrać taki program!)
  • bezpieczeństwo danych osobowych firmy i jej klientów (obecnie bezpieczeństwo danych jest bardzo ważne. Dzisiaj nowoczesne programy księgowe działające online oferują kompleksową usługę i są dobrze zabezpieczone przed wyciekiem poufnych danych. Wszystkie wprowadzone informacje są przechowywane odpowiednio i zgodnie z prawem)
  • monitoring partnerów biznesowych
  • elektroniczną kontrolę wydatków.


Data publikacji: 2020-01-21, autor: FakturaXL

ZADAJ PYTANIE DO ARTYKUŁU
SGD USŁUGI INŻYNIERSKIE SEBASTIAN DUDEK
07 Październik 2023

W której kolumnie KPiR 10 czy 13 zaksięgować koszty podwykonawcy dla realizacji dokumentacji technicznej (Projektu w rozumieniu Prawa Budowlanego)?